logo-samandehi تصاویر سکه های داعش

تصاویر سکه های داعش


به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سایتها و صفحه های وابسته به داعش در اینترنت تأکید کرده اند که این سکه ها از جنس طلا، نقره و مس می باشند.

داعش تأکید کرده که این تصمیم از سوی ابوبکر بغدادی سرکرده این گروه تروریستی اتخاذ شده است.

گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای اعلام کرده که طرحی برای ضرب هفت سکه مختلف دارد: دو سکه از طلا، سه سکه از نقره و دو سکه دیگر از مس. هدف از این طرح «در هم شکستن سیستم مالی مستبدانه و انحصاری» عنوان شده است.

در بیانیه داعش آمده که این اقدام «گامی الهی» برای رها شدن مسلمانان از سیستم اقتصادی جهانی است که بر پایه «رباخواری شیطانی» استوار شده است.

طرح‌های ارائه شده از این سکه‌ها، یک نیزه و سپر، مناره سفید دمشق یا پیش زمینه‌ای از نقشه جهان نشان را نشان می‌دهند. نمادهایی از روایات اسلامی و این که روزی مسیح به زمین فرود خواهد آمد.

داعش می‌خواهد با این اقدام، اقتصاد جهانی را به زانو درآورد اما جدی شدن احتمالی ماجرا، عملا به نوسانات بازارهای جهانی و وابسته است. استیون هینک، استاد علوم اقتصاد از دانشگاه جان هاپکینز به «فایننشال تایمز» گفته است ضرب سکه طلا، مستقل از بهای جهانی طلا و نقره و مس میسر نیست.

سکه طلا باید ۲۱ گرم وزن داشته و عیار آن نیز ۲۱ باشد. آن گونه که «فایننشال تایمز» می‌نویسد برای هر سکه طلا باید ۶۹۴ دلار هزینه شود. هر سکه مسی ده گرمی نیز هفت سنت هزینه ساخت دارد و به طور نمونه، هر دینار از نقره در بازارهای کنونی هم، بین ۴۵ سنت تا ۵ / ۴ دلار خرج بر می‌دارد.

استیون هینک، در باره برنامه ضرب سکه داعش به «فایننشال تایمز» گفته است: «پرسش اصلی آن است که داعش از کجا طلا و مس مورد نیاز خود را خواهد آورد؟»

داعش از ثروتمندترین گروه‌های تروریستی جهان به شمار می‌رود. سرمایه و موجودی این گروه از فعالیت‌های تبهکارانه، باج‌گیری‌، غنائم جنگی، فروش اشیای عتیقه و هم‌چنین فروش نفت خام در مناطق متصرفی سوریه و عراق به دست می‌آید.

در عین حال به تازگی از سوی سازمان اطلاعات و امنیت خارجی آلمان اعلام شد که درآمد سالانه داعش از تجارت نفت، کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار آمریکا است و «در چشم‌انداز آینده» این درآمد «بسیار پایین‌تر» نیز خواهد شد.
با عضویت در کانال تلگرام فروشگاه طاهاجون از تخفیف ویژه اعضا و قرعه کشی سالانه بهره مند میشوید.


همینطور از جدیدترین کالاها و مطالب و آخرین قیمتها مطلع میشوید.کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید و عضو شوید.